آموزشگاه خیاطی و طراحی دوخت نوین گل
"آموزش،تخصص ماست" 

آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای نوین گل //// آدرس: رباط کریم، شهرک آلارد، خیابان یادگار یکم، کوچه طلوع، نوین گل
تلفن:56672018-021 //// همراه: 09351375315 //// Email:NovinGol.20@gmail.com //// آموزش تخصص ماست
تبلیغات

نخستین ابزار ریسندگی در نزدیکی بهشهر در غار کمربند پیدا شده‌است که مربوط به ۷۰۰۰ سال پیش از میلاد میسح است. در ناحیه سه گابی کردستان از درون تابوتهای سفالین محتوی اجساد کودکان شواهد باستان‌شناختی دربارهٔ منسوجات مربوط به هزارهٔ پنجم پیش از میلاد بدست آمده‌است. در تپه سیلک، آینه‌ای پیدا شده‌است که رشته‌هایی از کتان روی آن دیده‌می‌شود. همچنین در کهن‌ترین بخش شهر شوش، سوزنی سوراخ‌دار یافت شده‌است. افزون بر آن دو سر نیزه پیدا شده که از نقوش پارچه‌هایی پوشیده شده بودند که متعلق به ۳۵۰۰تا ۳۰۰۰پیش از میلاد هستند. شاید جالب باشد که اسکندر مقدونی هنگامی که ایران را فتح کرده بود، لباس ایرانی می‌پوشید.

بنابراین در سرزمین کهن ایران که از جمله تمدنهای بزرگ تاریخ است ،پوشش و پوشاک انسانها مورد توجه بوده تا آنجا که تمدن پوشش و همچنین دوخت و خیاطی ایرانیان در اسناد یافته شده و در حفاری های مورخین کاملا مشهود است.پس بدون شک ایرانیان از اولین مردمانی بودند که صنعت پوشاک را در اختیار داشتند و طراحی لباس و پوشش را آغاز کردند.

اما امروزه چرا از میزان این تاثیرگذاری کاسته شده به طوریکه تولیدات داخل پاسخگوی بازار داخلی و سلیقه ی مشتری ایرانی نیست؟؟؟مشکل پیش روی فعالان این صنعت در بازار رقابتی این روزها چیست؟

اکبر رضائیان - عضو هیئت موسس انجمن صنایع پوشاک ایران- عنوان داشت: بازار پوشاک ایران براساس آمار بانک مرکزی 5/7 میلیون دلار است به‌این معنا که سرانه مصرف پوشاک هر ایرانی 96 دلار می‌باشد. از این بازار 5/2 میلیارد دلار سهم تولیدات داخلی و 5 میلیارد دلار به نرخ خرده‌فروشی سهم پوشاک خارجی است.

به گزارش نساجی امروز، وی در اولین گردهمایی انجمن صنایع پوشاک ایران که با حضور وزیر صنعت و مقامات دولتی و مدیران و کارآفرینان بخش خصوصی در هتل اسپیناس تهران برگزار شد، گفت: حجم صادرات پوشاک ایران در سال 1391 را حدود 68 میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: براین اساس سرانه صادرات پوشاک در ایران 89/0 دلار، چین 114 دلار و ترکیه 240 دلار است. اگر سهم بالقوه صادرات پوشاک ما برای هر ایرانی‌50 دلار (43 درصدِ چین و 20 درصدِ ترکیه) فرض شود صادرات بالقوه پوشاک ایران رقمی معادل 4 میلیارد دلار است.

رضاییان تصریح کرد: صنعت پوشاک ایران دو فرصت مهم را از دست داده یعنی واگذاری 60 درصد از مصرف داخلی به رقیبان خارجی و عدم استفاده از سهم بالقوه صادرات پوشاک.

به‌گفته وی، نکته جالب توجه ویژگی‌های مشترک بازار بالقوه صادراتی با پوشاک وارداتی است؛ به‌عبارت دیگر ممکن است بخشی از پوشاک مصرفی که در داخل تولید می‌شود، بومی و محلی باشد لیکن مشخصات لباس‌های وارداتی کشور با لباس‌هایی که باید برای بازار صادراتی تولید شود، یکسان است که این ویژگی مشترک، راه را برای برنامه‌ریزی و اداره تولید پوشاک کشور مشخص می‌سازد

از گفته ها چنین برمی آید که تولید علاوه بر لباسهای محلی و بومی

بایست سمت تولید پوشاک مصرفی و متنوعی برود که پاسخگوی

سلایق مختلف مصرف کنندگان باشد.

لذا با نظر به مطالب گفته شده از اهداف روشن آموزشی در آموزشگاه طراحی و دوخت نوین گل با توجه به قرارگیری در منطقه صنعتی رباط کریم به:

اشتغالزایی

کارآفرینی

تامین نیروی انسانی و متخصص صنعت پوشاک منطقه(با توجه به دسترسی به شهرکهای صنعتی)اشاره داشت.


نوین گل همراه صنعت پوشاک

منابع جانبی:

https://fa.wikipedia.org

http://itsa.ir/
طبقه بندی: آگاهی، 
برچسب ها: صنعت پوشاک رباط کریم، تاریخچه صنعت پوشاک، دوخت و خیاطی رباط کریم، کارآفرینی در رباط کریم، اشتغالزایی در رباط کریم، صنعت پوشاک در ایران، آموزشگاه در رباط کریم،  
[ شنبه 21 بهمن 1396 ] [ 03:02 ب.ظ ] [ نوین گل ]
.: Weblog Themes By NovinGol :.

درباره وبلاگ
آموزشگاه نوین گل با 20 سال سابقه درخشان در حوزه آموزش فنی و حرفه ای


آموزشگاه طراحی و دوخت نوین گل با 20 سال سابقه درخشان در امر آموزش نیروهای ماهر و خلاق در عرصه هنر خیاطی سهم خود را در پرورش نیروی کار ماهر در فعالیتهای فنی و حرفه ای،برای رشد صنعت طراحی و مد به شکل چشمگیری انجام داده است.
این موسسه فنی و حرفه ای، اولین و مجهزترین مجموعه در سطح شهر رباط کریم است که فعالیت رسمی خود را از 1384 با دریافت مجوز از وزارت کار و امور اجتماعی و سازمان فنی و حرفه ای کشور،آغاز کرده است.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic